Reklama žadėjo puikius plaukus, o realybė ne tokia? Gali būti, kad nusipirkote klastotę

Svajonė įsigyti inovatyviausius ir efektyviausius produktus už patrauklią kainą pirkėjus neretai sugundo rinktis pigesnes klastotes. Ne išimtis ir grožio industrija – kur ir profesionalūs grožio paslaugų teikėjai, ir eiliniai vartotojai bando sutaupyti, ieškodami tokių pat gerų, bet pigesnių plaukų priežiūros priemonių ir prietaisų. Specialistai ragina suklusti, neoriginalių prietaisų naudojimas gali sukelti rūpesčių – tokių kaip išsišakoję galiukai ar lūžinėjantys plaukai. 

Pigesnė alternatyva ar spąstai patikliems pirkėjams? 

Plaukų priežiūros ekspertai vienbalsiai sutaria, kad siekiant turėti sveikus, glotnius ir elastingus plaukus, būtina juos saugoti nuo karščio. Ir būtent todėl svarbu rinktis kokybiškus, šią apsaugą užtikrinančius prietaisus. Bet, nenorėdami išlaidauti pirkdami originalą, kai kurie pirkėjai renkasi klastotes, galbūt tikėdamiesi, kad beveik nesiskiriantis jų dizainas leidžia tikėtis ir analogiškos kokybės. Šių kaina labai įvairi ir nebūtinai maža – ji gali svyruoti nuo keliasdešimties net iki kelių šimtų eurų. Bet patirtis rodo, kad sumokėję gana solidžias sumas už padirbtus prietaisus, klastočių pirkėjai susiduria su visomis problemomis, su kuriomis susidurtų įsigiję paprasčiausią plaukų džiovintuvą už keletą eurų.  

Kirpėja Liuda Šluinskytė, bendradarbiaujanti su aukštos kokybės plaukų džiovintuvus gaminančia kompanija „Dyson“,  teigia, jog klastočių yra labai daug. „Esu mačiusi klastotę – dizainas atrodo identiškas. Tačiau aš asmeniškai prietaisą renkuosi ne dėl jo išvaizdos ar siekdama pasirodyti prieš kitus, o dėl funkcionalumo, už kurį yra sumokama. Originalų prietaisą įsigijau tam, kad mano plaukai būtų kuo mažiau pažeidžiami ir kad jie greičiau išdžiūtų“, – pasakoja L. Šluinskytė. Klastočių pirkėjai, tikėdamiesi analogiško efekto, nustoja naudoti plaukus nuo karščio apsaugančias priemones, kaip pataria profesionalai. Tad investavę gana solidžią sumą į plaukų džiovintuvą, klastočių savininkai dar  ir pakenkia savo plaukams. Džiovinant tokiu džiovintuvu ilgainiui jie praranda drėgmę, elastingumą bei blizgesį, pasišiaušia, išsišakoja, tampa šiurkštūs ir galiausiai ima lūžinėti.Kitas aspektas – ta nesaugios, pasenusios technologijos klastotė, kurią šiandien pirkote perpus pigiau, rytoj gali sugesti. Visa tai – papildoma kaina, kurią tenka susimokėti bandant sutaupyti. 

Kirpėja Liuda dalinasi, kad didžiausias mitas, susijęs su plaukų džiovinimu, yra teiginys, jog apskritai nereikėtų naudoti plaukų džiovintuvo. Tačiau tai netiesa – svarbu pasirinkti tinkamą apsaugą. „Šlapias plaukas yra labiausiai pažeidžiamas, nes drėgmė jį brinkina. Todėl svarbu naudoti apsaugą nuo karščio, džiovinti vidutine temperatūra ir rinktis specialų šepetį džiovinimui“, – teigia L. Šluinskytė.

Sausumas ir trupėjimas yra pagrindiniai požymiai, rodantys, kad plaukas yra pažeistas karščio. „Plaukus rekomenduojama išdžiovinti iki galo, nepaliekant jų džiūti natūraliai, kad būtų galutinai uždaryti plaukų žvyneliai ir apsaugotas plauko vidus. Naudokite apsaugą nuo karščio, o džiovinimo metu pasitelkite šepetį, kad plaukai būtų glotnūs“, – aiškina kirpėja Liuda.

Įsigiję profesionalaus plaukų džiovintuvo klastotę, pirkėjai tikisi ne tik tokios pat produkto išvaizdos, bet ir analogiškos veikimo technologijos. Aukštos kokybės plaukų džiovinimo prietaisų didžiausias konkurencinis pranašumas – plaukus nuo karščio sauganti technologija. Bene dažniausiai klastojami plaukų džiovinimo prietaisai – „Dyson Supersonic“ plaukų džiovintuvas bei „Airwrap“ plaukų formavimo prietaisas. Jie turi skaitmeninį variklį, kuris generuoja aktyvų oro srautą ir plaukus greičiau išdžiovina ne dėl karščio, bet dėl intensyvios oro srovės. Be to, šio tipo prietaisuose integruota išmani karščio kontrolė, 30 kartų per sekundę matuojanti išpučiamo oro temperatūrą, neleidžianti jai pakilti iki nesaugios ir taip pakenkti plaukams.

Tuo tarpu tokio tipo džiovintuvų klastočių gamyboje naudojami primityvūs – metaliniai kaitinimo elementai bei silpni varikliai. Šie prietaisai ne intensyvia, tačiau itin karšta oro srove kaitina plaukus ir taip garina vandenį iš jų. Dažnas kaitinimas alina plaukus – jie tampa neelastingi, pasišiaušę, lūžinėjantys. „Kalbant apie „Dyson“ klastotes, jos neturės pažangios saugos technologijos ir nepadės pagerinti plaukų būklės“, – komentuoja L. Šluinskytė. Taigi, nors klastotės vizualiai ir panašios, pigesnėmis, lygiavertėmis alternatyvomis jų vadinti nebūtų tinkama. 

Kaip apsisaugoti nuo klastočių įsigijimo? Paprasčiausias būdas – pasitikrinti gamintojo puslapyje nurodomas platinimo vietas ir pirkti prietaisą būtent ten. Šis būdas tinkamas renkantis bet kokios aukštos kokybės prekes. L. Šluinskytė turi ir kitą patarimą: „Visada galima kreiptis į gamintoją ir patikrinti prietaisą pagal gaminimo kodą“.

 

 

 

 

 

Individualus požiūris

Inovatyvios produktų technologijos

Unikali žinių ir patyrimo erdvė

Autorizuotas partneris

Svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.

Mokėjimas be pabrangimo, 3 lygiomis dalimis per 3 mėn.! Plačiau...

messenger