Ko nemėgsta dulkių erkutės?

Dulkių erkutės – mikroorganizmai, mėgstantys šiltą ir drėgną aplinką. Kai tik temperatūra pakyla aukščiau nei 20 °C, o santykinis oro drėgnis pasiekia 50%, jos ima daugintis. Žiemą džiaugtis taip pat nėra kuo – dulkių erkutėms palankus šildymo ir ventiliavimo stokos derinys. Todėl, norėdami apriboti jų plitimą, turime laikytis keleto taisyklių.

  • Reguliariai plaukite patalynę ir namų tekstilę. Vidutiniškai apie 25 savo gyvenimo metus praleidžiame miegodami. Todėl rūpintis miegamojo higiena – kritiškai svarbu. Idealiu atveju, rekomenduotina skalbti patalynę kartą per savaitę 60 °C temperatūros vandenyje – tik tokiomis sąlygomis žus dulkių erkutės. Nepamirškite reguliariai valyti ir čiužinio bei pagalvių apvalkalų: tai – tiesiog tobula erdvė slėptis mikroorganizmams. Taip pat svarbu tinkamai prižiūrėti užuolaidas, lovatieses, kilimus. Kita dažno pamirštama dulkių erkučių mėgstama vieta – pliušiniai žaislai. Jei galima, skalbkite juos aukštoje temperatūroje. Jei ne – lyginkite.
  • Lyginkite, lyginkite, lyginkite. Dulkių erkučių galima rasti visuose audiniuose, tačiau ne visą tekstilę galima skalbti 60 °C temperatūroje. Tačiau šie mikroorganizmai žūsta tik susidūrę su aukštesne nei 56 °C temperatūra. Galimybę paprastai ir efektyviai atsikratyti dulkių erkučių namuose užtikrina šveicarų kompanijos „Laurastar“ sauso mikrodispersinio garo (angl. Dry Microfine Steam, arba DMS) technologija, sunaikinanti 100 % dulkių erkučių vienu judesiu. „Laurastar“ prietaisai, kuriuose integruota ši technologija, išvalo ne tik audinio paviršių – sausi garai pasiekia ir giliuosius sluoksnius. Lygiai taip pat efektyvūs ir horizontaliam lyginimui, ir vertikaliam garinimui pritaikyti prietaisai. Vertikaliam lyginimui skirtais garų generatoriais galėsite efektyviai valyti užuolaidas net nenukabinę jų nuo karnizo. Garų generatoriai tinkami ir prižiūrėti delikačius audinius, kurių negalima skalbti aukštose temperatūrose: liną, poliesterį ar šilką. Nepamirškite prižiūrėti ir dekoratyvinių pagalvėlių, pledų, sofų apmušalų. Beje, tyrimais įrodyta, kad inovatyvių lyginimo technologijų lyderės „Laurastar“ sukurtas sausas mikrodispersinis garas per 5 sekundes sunaikina ne tik 100 % dulkių erkučių, bet ir 99,9 % virusų (tarp jų – ir koronavirusą) bei 99,9 % bakterijų. Tad, daugelio nuostabai, lyginti svarbu ne tik siekiant tvarkingai atrodyti: nuo šiol lyginimas – sveikatos ir higienos garantas.
  • Kasdien vėdinkite namus. Dulkių erkutės mėgsta drėgmę, todėl kiekvienas kambarys turėtų būti vėdinamas bent 30 minučių per dieną. Tai ne tik sumažins santykinį patalpos oro drėgnį, bet ir sukurs šalto oro šoko efektą, kuris susilpnins dulkių erkutes. Taip pat patariama nekloti lovų vos iš jų išlipus bei leisti grynam orui pasiekti čiužinius – taip lengviau išgaruos per naktį susikaupusi drėgmė.
  • Valykite dažnai liečiamus paviršius. Tarp tokių paviršių – durų rankenos, liečiamos klozetų dalys (sėdimoji dalis, vandens nuleidimo mygtukas), čiaupai, nuotolinio valdymo pulteliai, telefonai, klaviatūros ir t. t. Taip pat patariama bent kartą per mėnesį 90 °C temperatūros režimu įjungti tuščią skalbimo mašiną – taip išvengsite virusų ir infekcijų perdavimo bei garantuosite prietaiso veikimo efektyvumą.

 

Individualus požiūris

Inovatyvios produktų technologijos

Unikali žinių ir patyrimo erdvė

Autorizuotas partneris

Svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.

Tik šį mėnesį NEMOKAMAS PRISTATYMAS perkant už 49€ ir daugiau!