Grožio industrijos novatoriai: „Dyson“ dėmesys plaukų priežiūros technologijoms

Inovatyvių plaukų priežiūros technologijų linija – viena iš ambicingiausių šiandienos britų kompanijos „Dyson“ veiklos sričių. Pasaulines grožio rinkas užkariauja unikalių inžinerinių sprendimų rezultatai – džiovintuvas „Dyson Supersonic“, garbanojimo prietaisas „Dyson Airwrap“ ir naujausias „Dyson Corrale“, skirtas plaukų tiesinimui. Kompanijos tikslas – įžengti į dešimtmečius tas pačias technologines klaidas kartojantį pramonės segmentą ir pradėti spręsti problemas, kurias kiti, panašu, tiesiog ignoruoja. Drauge – inspiruoti naują plaukų formavimo istorijos etapą, priverčiant suprasti, kad grožio negali būti siekiama mainais už sveikatą. Nuo šiol sugarbanoti, ištiesinti ar paprasčiausiai išdžiovinti plaukai – ne žalojimo, o plaukų sveikatos saugojimo ir dermės su grožiu įrodymas.

„Dyson“ prioritetas – sveika plaukų būklė ir nepažeista plauko struktūra. Kitaip tariant, estetika, kuri nesukelia žalos. Pasirinktos su vartotojų siekiais koreliuojančios vertybės lemia nuosekliai augančią „Dyson“ grožio inovacijų sėkmę: tiek buitiniam, tiek profesionaliam naudojimui skirti prietaisai tampa sveiko moterų grožio ritualų dalimi bei ankstesnius įpročius iš esmės perrašančia grožio salonų naujove.

Kaip išvengti karščio?

Pradėję gilintis į plaukų priežiūros prietaisų rinką, „Dyson“ inžinieriai tyrinėjo, kaip įvairios formavimo priemonės veikia patį plauką. Laboratorijose išanalizavę tūkstančius kilometrų įvairaus tipo plaukų, kompanijos mokslininkai aiškinosi, nuo ko ir kaip stipriai kinta plauko struktūra, ir kaip pasiekti tą patį rezultatą kitais – plaukui palankesniais – būdais. Nustatę, kad ekstremaliu (didesniu nei 150 °C) karščiu paveiktas plaukas negeba atsigauti, „Dyson“ mokslininkai apsibrėžė esminį visus procesus apjungusį motyvą: privalu sukurti kažką, kas leistų nepriklausyti nuo plauką negrįžtamai žalojančio karščio.

Taip atsirado pirmasis, kompanijos grožio linijos ikona tapęs plaukų džiovintuvas „Dyson Supersonic“. Inžinerijos novatoriai sukūrė alternatyvą karščiui – „Air Multiplier™“ technologiją, kuri kartu su skaitmeniniu varikliu V9 generuoja ypač didelio greičio (apie 47 m/s) ir aukšto slėgio (3,5 kPa) tolygų oro srautą. Stulbinančios oro srauto charakteristikos (per sekundę išpučiama 41 l oro) leido gerokai sumažinti karštį – net karščiausio režimo veikimo metu oro srauto temperatūra nepakyla aukščiau 100 °C, o įdiegtais termojutikliais 20 kartų per sekundę matuojama išeinančio oro srauto temperatūra užtikrina absoliučią temperatūros kontrolę. Tai reiškia, kad plauko struktūra išlieka nepakitusi, plaukai nepažeidžiami, o džiovinimo procesas yra stebėtinai greitas. Neįprastas sprendimas – variklį montuoti rankenoje – lėmė pakitusį prietaiso svorio balansą: nuo šiol ranka nebeturi progos pavargti. Pridedami magnetiniai 360° kampu tvirtinami antgaliai tinka ne tik plaukų džiovinimui, bet ir švelniam formavimui.

„Visa kita yra praeitis, „Dyson Supersonic“ – mus pasiekusi ateitis“, – taip plaukų džiovintuvą įvertino vokiečių plaukų stilistas Shanas Rahimkhanas. Profesionalams sukurta maksimizuotų savybių prietaiso versija turi gerokai ilgesnį – 3,3 m – laidą, leidžiantį patogiai judėti aplink klientą, bei specialų antgalį, kuris garantuoja precizišką oro srauto koncentraciją į pasirinktą sruogą. Profesionalios „Dyson Supersonic“ versijos filtras pritaikytas didelėms darbo apkrovoms – jį dengiančios grotelės nuimamos ir plaunamos, filtrui ir grotelėms valyti pridedamas apgaubiantis šepetėlis (periodiškai valomas turi būti ir naudojimui namuose skirto „Dyson Supersonic“ filtras).

Saugus drėgnų plaukų formavimas

Po neįtikėtinos „Dyson Supersonic“ sėkmės kompanijos žvilgsnis nukrypo į grožio rinkoje esančius plaukų garbanoklius, kurių ankstesni kūrėjai taip pat metų metus kartojo tas pačias inžinerines klaidas, atvedusias į pažeistų moterų plaukų erą. Įprastų garbanojimo prietaisų (taip pat ir tiesinimo žnyplių) veikimo principas pagrįstas ekstremalaus karščio poveikiu plaukui: karščiu suardžius plauko molekulių ryšius, sukuriami nauji, taip pakeičiant plauko formą. Būtent šio principo visų pirma atsisakė „Dyson“.

Žinodami, jog ryšius tarp plaukų molekulių suardo ne tik karštis, bet ir drėgmė, inovacijų kūrėjai atsigręžė į drėgnų plaukų modeliavimo idėją. Šįkart inžinierių tikslas buvo sukurti prietaisą, kuris gebėtų džiovindamas drėgnus plaukus suvyti garbanas arba ištiesinti sruogas, nenaudodamas didelio karščio. Vietoj jo vėl buvo pasitelktas oro srautas. Taip gimė plaukų formavimo prietaisas „Dyson Airwrap“, kurio veikimo pagrindu tapo vadinamasis Coanda efektas – aerodinaminis fenomenas, kuriam veikiant plaukai pritraukiami prie įrankio ir pradeda suktis apie jį patys, reaguodami į oro srautų cirkuliaciją. Dėl aukšto slėgio, didelio greičio oro srauto, tapo įmanoma naudoti mažesnę kaip 150 °C šilumą ir vis tiek pasiekti nepriekaištingą plaukų formavimo rezultatą. Kaitinamų ir žalojamų plaukų istorija baigėsi: dabar unikalaus prietaiso paviršiumi ratu judantis oras pats pagauna plaukų sruogą ir džiovindamas ją suformuoja, o plaukai išlieka sveiki ir žvilgūs.

„Dyson Airwrap“, sukurtas tam, kad namų sąlygomis būtų galima formuoti plaukus lyg salone, pasižymi universalumu: juo plaukus galima ir išdžiovinti, ir sugarbanoti, ir tolygiai iššukuoti, ir netgi ištiesinti. Taigi nebereikalingu tampa ir visas likęs plaukų formavimo įrankių arsenalas: „Dyson Airwrap“ antgaliai moka dirbti visus darbus, kuriuos seniau atlikdavo skirtingi prietaisai.

Žnyplės: perpus mažiau žalos

Nepaisydama įvairialypio „Dyson Airwrap“ pritaikomumo plaukų formavimo ritualams, kompanija nenorėjo sustoti: 2020 m. pavasarį pasirodė dar viena grožio tradicijas keičianti naujovė – belaidės tiesinimo žnyplės „Dyson Corrale“ (gali būti naudojamos ir prijungus laidą). Čia „Dyson“ kūrėjai suprato: jei džiovintuvo ir garbanoklio technologijose ekstremalų karštį buvo galima pakeisti oro srauto galia ir cirkuliacija, tiesinimo žnyplių veikimas be didelio karščio – tiesiog neįmanomas. Šiuo atveju inžinierių tikslas buvo iki minimalaus sutrumpinti naudojimo laiką ir maksimaliai padidinti sruogos tiesinimo efektyvumą, išsaugant galimybę iki kiek galima saugesnės sumažinti ir kaitinimo temperatūrą.

Su nemenku iššūkiu susidūrusių „Dyson“ mokslininkų akys nukrypo į plaukų įtempimo faktorių. Išsiaiškinę, jog, norint keisti plauko formą, reikia jį ne tik kaitinti, bet ir įtempti, kūrėjai tyrinėjo, kodėl įprastose žnyplėse sruoga pasiskirsto taip netolygiai, kad tiesinimo procesą tenka kartoti daugelį kartų. Paaiškėjo, jog esminė metų metus kartota technologinė klaida – kietų žnyplių plokštelių naudojimas: tarp jų suimti plaukai centre susispaudžia ir yra perkaitinami, o šonuose – išsisklaido ir lieka nepaliesti. „Dyson Corrale“ siūlo naują plaukų tiesinimo patirtį: integruotos lanksčios plokštelės apgaubia ir sutelkia visą sruogą į poveikio zoną, todėl visi plaukai yra veikiami vienodos įtempimo jėgos. Ovali sruoga pažeidžiama gerokai mažiau, nei plonu sluoksniu tarp kietų plokštelių išsisklaidę plaukai: jie gauna maksimalų karščio poveikį, o ovalios sruogos temperatūra taip ir nepasiekia plokštelių temperatūros, nes viduryje esantys plaukai vėsina susitelkusius aplink. Kompanijos atlikti tyrimai rodo, kad šukuosenos formavimas su „Dyson Corrale“ plaukams kenkia 50 % mažiau, nei plaukus veikiant įprastuose analogiškuose prietaisuose naudojamomis tiesiomis plokštelėmis (testuota „Dyson“ laboratorijose, matuojant plauko stiprumo kitimą, atsižvelgiant į tiesių / lanksčių plokštelių naudojimą).

Nėra ko stebėtis, kad „Dyson Corrale“ greitai tapo geidžiamas ir profesionaliuose grožio salonuose – nepriekaištingi rezultatai tiek tiesinant, tiek garbanojant, mažiau karščio, galimybė naudoti be laido ir kitos unikalios savybės netruko pelnyti profesionalių stilistų simpatijas.

Sąmoningų pasirinkimų inspiracija

Tai, jog visi trys „Dyson“ grožio linijos kūriniai yra pelnę gausybę apdovanojimų už dizaino ir inžinerijos inovacijas, teparodo, kad jie yra verti pasaulinio pripažinimo ir mūsų dėmesio. Tačiau neparodo, kaip keičiasi moterų plaukų būklė: akivaizdu, jog iš pažeistų plaukų eros pamažu pereiname į sveikų, žvilgančių, išpuoselėtų šukuosenų epochą. Dėmesį norisi atkreipti ir į tai, kaip kompanija „Dyson“ pozicionuoja savo kūrinius: pristatydami sukurtas inovacijas, kaip esminę medžiagą jie pasitelkia mokslinius atradimus ir nuotykius laboratorijose. Nes „Dyson“ svarbu ne tik tai, kad būtume gražūs, bet ir tai, kad žinotume technologijų poveikį mūsų organizmams ir būtume sąmoningi savo pasirinkimuose. Tegul tokio sąmoningumo pradžia tampa plaukų priežiūra: juk būtent čia prasideda mūsų grožio istorijos.

Individualus požiūris

Inovatyvios produktų technologijos

Unikali žinių ir patyrimo erdvė

Autorizuotas partneris

Svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.

Mokėjimas be pabrangimo, 3 lygiomis dalimis per 3 mėn.! Plačiau...

messenger