0 0

„Dyson“ inovacijos: kitoks požiūris į buities patirtis ir naujasis „V11 Absolute Extra“

Britų buities technologijų kompanija „Dyson“, 1991 m. įkurta James’o Dyson’o, šiandien daugelyje pasaulio rinkų jau atpažįstama kaip nuosekli inžinerinių inovacijų vystytoja. Veiklos idėja inžinerijos novatoriui kilo nusivylus dulkių siurblio veikimo mechanizmu dar 1978 m. Ne veltui šiandien itin didelės investicijos skiriamos laboratorijų kūrimui, kur inžinieriai iš viso pasaulio gilinasi į metų metus egzistuojančių buities technologijų trūkumus.

„Dyson“ nuotr. „Dyson“ tikslas nuo pat pirmos kompanijos gyvavimo dienos – maksimizuoti buities priežiūros komfortą ir pašalinti trikdžius, su kuriais lig šiol teko taikstytis. Todėl čia didelis dėmesys skiriamas ne tik nepriekaištingam prietaisų veikimo efektyvumui, bet ir gamtai bei žmogaus sveikatai draugiškų sprendimų priėmimui, prietaisų mobilumui ir lengvumui, mažesnio garso charakteristikoms (ne vienas produktas yra pelnęs vadinamąjį „Tylos ženklą“) ir kt. Be kita ko, inžineriniai atradimai derinami su estetika: Karališkajame Menų koledže dizainą studijavęs kompanijos įkūrėjas davė kryptį visai kompanijos produktų dizaino filosofijai. Ne atsitiktinai „Dyson“ prietaisams būdinga šiuolaikiška, industrinio kolorito, minimalistinė ir akiai maloni stilistika.

Asortimento įvairovė: nuo grožio iki sveiko oro Nors kompanijos vizitine kortele laikomi belaidžiai siurbliai, šiuo metu „Dyson“ vardas vis dažniau linksniuojamas ir sveikos plaukų priežiūros prietaisų, ir oro priežiūros įrenginių bei rankų džiovintuvų rinkose. Kiekviena iš „Dyson“ produktų grupių savo nišoje įsitvirtina dėl išskirtinių savybių. Štai trejopo dizaino „Dyson Airblade™“ rankų džiovintuvams būdingos iki 86 % mažesnės eksploatacijos sąnaudos nei naudojant kitus rankų džiovintuvus, džiovinimas yra tylesnis ir tetrunka 10–14 sekundžių, į prietaisus integruoti pučiamą orą valantys HEPA filtrai. Į sveikesnę plaukų priežiūrą orientuotoje produktų linijoje – „Dyson Supersonic™“ plaukų džiovintuvas, „Dyson Airwrap™“ plaukų formavimo prietaisas bei „Dyson Corrale™“ tiesinimo žnyplės. Visai trijulei būdingas gerokai mažesnis karštis (lyginant su rinkos alternatyvomis), galingi varikliai ir permąstytos plauko formavimo strategijos. Jose karštis keičiamas arba oro srautų cirkuliacija, arba koreguojant inžinerinę struktūrą. „Dyson“ oro priežiūros prietaisai – drėkintuvai, ventiliatoriai ir termoventiliatoriai – pasižymi unikaliomis akustinėmis konstrukcijomis (veikia ypač tyliai), klimato kontrole, maksimaliu higieniškumu (nebūdingu rinkos alternatyvoms) bei komfortišku oro srautų paskirstymu erdvėje. Šiems prietaisams būdingas daugiafunkciškumas – drėkinimas + vėsinimas, šildymas + vėsinimas ir pan.

„Dyson“ nuotr. „Dyson“ veikla vystoma aktyviai plėtojant ir „verslas verslui“ sprendimų sektorių. Mąstydama apie viešąsias miestų erdves, kuriose buities prietaisai naudojami didesnio kiekio žmonių, kompanija ieško išeičių ir siūlo technologijas, leidžiančias mažinti energijos sąnaudas, siekti tvarumo ir ilgalaikio efektyvumo, taupyti laiką ir viešąją buitį paversti malonia, estetiška ir įspūdį paliekančia patirtimi. Atnaujinta belaidžių siurblių šeima Prie pirmojo savo kūrinio – dulkių siurblio be gamtą teršiančių ir mūsų pinigines ploninančių dulkių surinkimo maišelių – James’as Dyson’as dirbo penkerius metus. Kol pasiekė rezultatą, kuris atitiko viziją, inžinierius sukūrė daugiau kaip 5 tūkstančius siurblio prototipų. Kurti daugybę prototipų ir išmėginti juos įvairiomis nepalankiomis sąlygomis, maksimaliomis apkrovomis, drauge tyrinėjant ilgalaikio naudojimo poveikį žmogui ir buičiai – šiandien taip atrodo kiekvieno naujo „Dyson“ kūrinio kelias. Nuo idėjos iki galutinio vartotojo – daug metų darbo specialiai skirtingiems produktų sektoriams pritaikytose laboratorijose.

Siurblys, nuo kurio prasidėjo „Dyson“ istorija, tobulinamas iki šiol. Skilusi į cilindrinių, belaidžių, rankinių, vertikalių siurblių ir siurblių-robotų kategorijas, malonaus, lengvo ir spartaus siurbimo technologija buvo ir tebėra viena svarbiausių kompanijos veiklos šakų. Pastarojo laiko „Dyson“ inžinierių pastangos buvo sutelktos į „Dyson V11™“ belaidžių siurblių serijos atnaujinimą, siekiant maksimizuoti mobilaus siurbimo patirtis.

„Dyson“ nuotr. Ankstesnė „Dyson V11™“ šeima į kompanijos belaidžių siurblių asortimentą įžengė garsiai: tai buvo pirmoji išmani, prie grindų dangos automatiškai prisitaikanti, 99,97 % dulkių surinkimo efektyvumu pasižyminti ir gerokai didesne galia už rinkos alternatyvas išsiskirianti technologija. Tačiau „Dyson“ to buvo negana: šiuo metu į rinką įvedama atnaujinta „Dyson V11 Absolute Extra“ serija, ilgainiui pakeisianti ankstesnę, 2019 m. pristatytą „Dyson V11™“ šeimą.

Atliktų korekcijų rezultatas – nuo 185 iki 220 oro vatų šoktelėjusi maksimali įsiurbimo galia ir keičiamos 7 celių ličio jonų baterijos. Nuo šiol, kol vieną bateriją krausite, naudodami kitą galėsite siurbti! Tokiu būdu maksimalus siurbimo laikas išaugo iki 120 min. (su kiekviena baterija – po 60 min., siurbiant ECO režimu; baterijos įkrovimo laikas – 4,5 valandos). Galimi skirtingi, pagal poreikius pritaikyti veikimo režimai: nuo spartaus (BOOST) režimo, sukurto iki 5 minučių trunkančiam greitam ir intensyviam valymui, kuriam pasitelkiama 220 oro vatų įsiurbimo galia, iki ekonominio (ECO), tinkamo ramiam valandos trukmės didelių erdvių siurbimui (realus siurbimo laikas varijuoja priklausomai nuo pasirinkto režimo ir antgalio). MED režimas siūlo optimalią siurbimo patirtį – siurbti galima pakankamai ilgai (iki 40 minučių) ir pakankamai didele jėga, o automatinis (AUTO, aktyvinamas su DLS antgaliu) siurbiant išmaniai prisitaiko prie dangos. Veikimo režimas, kaip ir likęs siurbimo laikas, filtro būklės priminimai bei perpildymo informacija, rodoma LCD ekrane.

Prie aukščiausios klasės modelio „Dyson V11 Absolute Extra Pro“ pridedama originalaus dizaino autonomiška įkrovimo stotelė, kurios nesinorės slėpti tamsiuose sandėliukuose: tai – stilingas baltų ir pilkų tonų aksesuaras, į kurį įstatytas siurblys virs grakščia ir šiuolaikiška interjero detale. Beje, šioje ar įprastoje sieninėje įkrovimo stotelėje produktą galima laikyti ir visą laiką; tokiu būdu visuomet būsite tikri, jog bet kada galite imtis darbo. Krauti galima ir į siurblį įdėtą, ir atskirą bateriją. „Dyson“ nuotr. Atidesnis vartotojas atkreips dėmesį ir į tai, kad unikaliam skaitmeniniam varikliui V11 suteiktas „HyperdymiumTM“ vardas, siekiant išskirti jį iš konkurentų skaitmeniniais vadinamų variklių įvairovės. „Dyson HyperdymiumTM“ variklis, per minutę atliekantis 125000 sūkių, leidžia belaidės technologijos galios savybes lyginti su laidiniais sprendimais.

Atlikti tyrimai rodo, jog dėl unikalaus variklio „Dyson V11 Absolute Extra“ belaidžiai siurbliai pasižymi dvigubai didesne galia nei bet kurio kito gamintojo belaidžiai siurbliai (siurbimo galia testuota pagal EN 60312-1 CL 5.8 ir 5.9, ties antgaliu, esant visiškai užpildytai dulkių surinkimo talpai, BOOST režimu). Be kita ko, laikui bėgant nemažėja prietaiso siurbimo galia. Šalia naujovių – išsaugoti įspūdingi ankstesnės „Dyson V11™“ modelių šeimos parametrai: visų pirma tai plaunamas filtras ir 0,76 l dulkių surinkimo talpa su higieniška „nusitaikyk ir šauk“ valymo funkcija, kuri užtikrina švarų ir greitą siurblio valymo procesą. Taip pat – sumani akustinė inžinerija: į variklį integruotas garso slopintuvas ir vibracijas absorbuojanti medžiaga leidžia užtikrinti minimalų triukšmo lygį. Taigi imtis namų ruošos galėsite net šeimynai dar miegant. Nepakitęs ir iki 0,3 mikrono dydžio dalelių filtravimas; keturiolikos ciklonų generuojama įsiurbimo jėga sudaro galimybes iš aplinkos pritraukti mikroskopines daleles, žiedadulkes ir net bakterijas.

Integruotas dinaminės apkrovos jutiklis 360 kartų per sekundę fiksuoja šepečio juostos pasipriešinimą ir, kintant siurbiamo paviršiaus savybėms, automatiškai parenka optimalią siurbimo galią. Taigi Jums belieka siurbti – siurblys „mąsto“ pats. „Dyson“ nuotr. „Dyson“ kiekvienu savo sprendimu siekia mažinti energijos suvartojimą, todėl viena iš užduočių – užtikrinti lengvą prietaisų įjungimo / išjungimo galimybę, kad energija nebūtų švaistoma tuščiai, kol jūs pereinate iš vienos zonos į kitą.

Būtent todėl visų belaidžių siurblių įjungimo mygtukas integruotas rankenoje, kurią laikydami siurbiate: Jums tereikia vienu pirštu lengvai įspausti įjungimo mygtuką, o išsiurbus tiesiog jį atleisti – paprasčiau nebūna! Kad tobulumui nėra ribų – žinome visi, tačiau „Dyson“ su šia idėja dirba kiekvieną dieną. Ne veltui kompanijos produktų gerbėjams būdingas lojalumas: pradėję naudotis „Dyson“ technologijomis, vartotojai paprastai keičia modelius, bet ne gamintoją. Kitaip tariant, jie auga kartu su tūkstančiais inžinierių, kasdien ieškančių, kaip mūsų buitį paversti nuotykiu.

Nes net ir buityje nuotykiai įmanomi!

 

Individualus požiūris

Inovatyvios produktų technologijos

Unikali žinių ir patyrimo erdvė

Autorizuotas partneris

Svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.