„Dyson Airblade™“: higieniškos, tvarios ir estetiškos rankų džiovinimo technologijos

Su rankų plovimu ir džiovinimu viešosiose erdvėse kone kasdien susiduriame kiekvienas, ypač pandemijos laikotarpiu. Pastaruoju metu vis dažniau pasigirsta mokslininkų diskusijų, kokiu būdu tokiais atvejais geriau nusausinti rankas – rankų džiovintuvu ar popieriniais rankšluosčiais? Dažniausiai pateikiama rekomendacija – džiovintuvu džiovinti tik tuomet, jei nėra rankšluosčių, mat įrenginiuose kaupiasi bakterijos ir nešvarumai. Vis dėlto kiekvienas supranta: rankšluosčių naudojimas galbūt palankesnis žmogui, tačiau tikrai nedraugiškas aplinkai. Tad metas grįžti prie džiovintuvų ir... prie kompanijos „Dyson“, kurios inovacijos privers mokslininkus perrašyti tyrimų rezultatus ir pakeisti išvadą į tokią: sausinti rankšluosčiais verta tik tuomet, jei aplink Jus nėra „Dyson Airblade™“.

Greiti, higieniški, tylūs, energiją taupantys ir gražūs rankų džiovintuvai – skamba utopiškai? Utopijomis užsiima britų buities technologijų novatoriai „Dyson“, siūlantys sprendimus ne tik individualių namų sektoriui, bet ir verslo pasauliui.

Kompanijos inžinierių, nusprendusių permąstyti nuo 1948 m. naudojamų rankų džiovintuvų technologiją, orientyras buvo tos viešosios erdvės, kuriose čiaupams ir džiovintuvams tenka ypač intensyvios apkrovos: nuo ištisą parą veikiančių gamyklų ir oro uostų iki verslo centrų ir kino teatrų, kur tikslinė auditorija skaičiuojama ne dešimtimis, bet šimtais lankytojų. Būtent čia kyla ir daugiausia problemų: prie lėtai veikiančių džiovintuvų driekiasi eilės, dėl žmonių srautų įrenginiuose sparčiai dauginasi bakterijos ir virusai, marširuojant nuo kriauklių link džiovintuvų šlampa ir purvinasi grindys, ką jau kalbėti apie popierinių rankšluosčių administravimo sunkumus... Jais nuolatos perpildytos šiukšlių dėžės, jie greitai baigiasi, dažnai vietoj vieno rankšluosčio iškrenta nemenkas pluoštas, neminint jau fakto, kad sudrėkusio popieriaus tolesnė kelionė – į buitines atliekas: popieriniai rankšluosčiai neperdirbami, todėl sparčiai virsta kalnais šiukšlių.

Džiovinimo higiena: HEPA efektas

Ne mažiau svarbi triukšmingų, lėtų ir griozdiškų džiovintuvų bėda – švaros stoka. Retas susimąsto, kaip svarbu, kad rankos būtų džiovinamos filtruoto oro srautu, mat net švariausių higienos kambarių ore gausu įvairios kilmės mikroorganizmų ir nešvarumų. „Dyson Airblade™“ rankų džiovintuvų higieniškumas patvirtintas moksliniais tyrimais: įrenginyje įmontuotas HEPA filtras užtikrina, kad nusausintos rankos bus tokios pat švarios, kaip šluostantis rankšluosčiais. HEPA filtras sulaiko 99,95 % mikroskopinio dydžio dalelių, tarp jų – virusinės ir bakterinės kilmės, užtikrindamas, kad Jūsų kruopščiai nuplautos rankos džiovinant nebus vėl užterštos.

„Dyson Airblade™“ veikimo efektyvumą užtikrina ne tik HEPA filtras, bet ir „Airblade“ technologija, rankas džiovinanti ne kaitinimo elemento šildomu oru, o galingu oro srautu. Kiekvieną sekundę „Dyson“ skaitmeninis variklis „V4“ per HEPA filtrą įtraukia iki 30 litrų oro ir išpučia jį per 0,55 mm pločio (varijuoja priklausomai nuo modelio) angas. Iki 690 km/val. greičiu judantis filtruotas oro srautas paprasčiausiai nupučia vandenį nuo rankų, sparčiai ir higieniškai jas nusausindamas. Efektyvus tik 1 Kw skaitmeninis variklis „V4“ iš esmės keičia džiovinimo patirtis: kitaip nei didelių, lėtai veikiančių įprastų rinkos džiovintuvų variklių, kuriuose naudojami angliniai šepetėliai, „V4“ veikimas pagrįstas skaitmenine impulsine technologija. Ji sukuria sąlygas pasiekti triskart didesnį variklio sukimosi greitį ir užtikrinti maksimalią džiovinimo spartą. Priklausomai nuo modelio, „Dyson Airblade™“ rankas nudžiovina per 10–14 sekundžių, o džiovinimas kitais rinkos įrenginiais išsitęsia iki 30 sekundžių: turbūt ne vienam yra pasitaikę džiovinant rankas pasiduoti ir, netekus vilties, išeiti iš higienos kambario vis dar drėgnomis rankomis. Tačiau verta įsiminti: tyrimais nustatyta, kad liesdami paviršius drėgnomis rankomis pernešame iki 1000 kartų daugiau bakterijų, nei sausomis.

Keturios alternatyvos

2006-aisiais sukūrę „Airblade“ technologiją, šiandien „Dyson“ rinkai pristato jau keturis rankų džiovintuvų modelius: tai klasikinis ir lig šiol greičiausias „Dyson Airblade dB“, perkamiausias ir ekonomiškiausias „Dyson Airblade V“, maišytuvo ir džiovintuvo funkcijas turintis „Dyson Airblade Wash+Dry“ bei naujausias – išskirtinio dizaino, daugiausiai energijos sutaupantis „Dyson Airblade 9kj“. Visus keturis modelius sieja bekontaktis veikimas, iki 85 % mažesnė anglies dvideginio emisija (lyginant tiek su įprastais rankų džiovintuvais, tiek su popierinių rankšluosčių naudojimu; tai vieninteliai „Carbon Trust“ sertifikuoti rankų džiovintuvai) bei gerokai mažesnės eksploatacinės sąnaudos (priklausomai nuo modelio, energijos sutaupoma iki 86 % per metus). Be to, variklio „V4“ kompaktiškumas leidžia eksperimentuoti dizaino srityje: su kiekvienu nauju modeliu „Dyson Airblade“ vis labiau artėja prie džiovintuvo kaip ypatingo higienos kambario interjero akcento idėjos. Jei pirmieji – „Dyson Airblade dB“ ir „Dyson Airblade V“ – savo išvaizda dar buvo šiek tiek panašūs į rinkos analogus, naujausi „Dyson Airblade Wash+Dry“ ir „Dyson Airblade 9kj“ modeliai ypatingi unikaliu dizainu, lemiančiu prausimosi erdvės estetinę vertę ir taupančiu vietą, taigi itin tinkami mažoms erdvėms.

„Dyson Airblade Wash+Dry“ – išskirtinis produktas, plovimo ir džiovinimo funkcijų kombinacija, daugelio, ko gero, jau matytas ir išbandytas oro uostuose. Viena svarbiausių šio įrenginio ypatybių – absoliutus rankų higienai skirtos erdvės minimumas: rankų džiovinimo technologija „Airblade™“ įtaisyta pačioje vandens maišytuvo konstrukcijoje. Taigi rankos džiovinamos tiesiai virš prausyklės – nebereikia vaikščioti po higienos kambarį, ieškant džiovintuvo, tad vanduo nevarvinamas ant grindų, o bakterijos nespėja įsitvirtinti ant dar šlapių rankų odos. Džiovinimo trukmė – 14 sekundžių. Unikali savybė, apsauganti nuo vandens užsistovėjimo ir bakterijų kaupimosi bei dauginimosi, – automatinis maišytuvo aktyvavimas kas 24 val., kurio metu 1 minutę tekanti vandens srovė apvalo vamzdynus ir čiaupo zoną. Taip užtikrinamas maksimalus prietaiso higieniškumas. Be kita ko, vandens srautas tiekiamas bekontakčiu būdu, o per sekundę išleidžiama vos 1,2 l vandens.

Naujausias, net šešerius metus kurtas, išskirtinio dizaino „Dyson Airblade 9kj“ – šiandieninis kompanijos pasididžiavimas. Nuo 10 iki 12 sekundžių trunkantis džiovinimas, ECO (650 W) ir MAX (950 W) džiovinimo režimai ir kol kas tyliausias veikimas: vos 77 decibelai ekonominiu ir  79 decibelai maksimaliu režimu. Įspūdingų rezultatų pasiekta įdiegus efektyvią garso inžineriją: iš atvirų porų putų ir perforuotų diskų pagaminti triukšmo slopintuvai užtikrina garso minimumą. Nerūdijančiojo plieno korpusas sukurtas ilgalaikiam, didelės apkrovos eksploatavimui. Pro dvi grakščia geltona juostele žymėtas 0,45 mm pločio angas pučia 625 km per valandą greičio oro srautai, pašalinantys vandenį per trumpesnį laiką. „Curved Blade™“ dizaino angos neatsitiktinai suformuotos taip, kad apgaubtų plaštakas: tai oro srauto koncentravimas į rankų kontūrus, leidžiantis išvengti plataus ir betikslio oro pūtimo ten, kur nereikia. Maksimaliu režimu veikiančio „Dyson Airblade 9kj“ variklis sukasi net 75 000 aps./min. greičiu ir per sekundę išstumia 23 litrus oro, visiškai išdžiovindamas rankas per 10 sekundžių. Ypač stebina „Dyson Airblade 9kj“ ekonomiškumas: ekonominiu režimu vieno džiovinimo metu prietaisas sunaudojo tik 9,1 kilodžaulį energijos, dėl to jo eksploatavimas per metus atsieina iki 99 % pigiau (remiantis vidutine elektros energijos kaina 2018 m. gruodį – 0,1 €/kWh), nei popierinių rankšluosčių naudojimas.

Lig šiol populiariausias – baltos ir nikelio spalvos variacijų „Dyson Airblade V“ rankų džiovintuvas. Dėl kompaktiško dydžio ir vos 10 cm gylio šis rankų džiovinimo įrenginys ypač tinkamas eksploatavimui nedidelėse erdvėse, būtent todėl dažniausiai matomas restoranų higienos kambariuose. Pagrindinės charakteristikos – minimalistinis dizainas, 12 sekundžių džiovinimo trukmė ir net 35 % už savo pirmtaką „Dyson Airblade dB“ tylesnis veikimas. Perdarius variklio propelerį ir vidinį difuzorių, oro išpūtimo angas susiaurinus nuo 0,8 mm iki 0,55 mm, buvo ne tik sumažintas garso lygis: atsirado galimybė išlaikyti stabilų pučiamo oro greitį. Lengvai montuojama galinė plokštė pritaikyta paprastam savarankiškam prietaiso įrengimui ir, prireikus, vietos keitimui. Tai – pirmasis „Dyson“ rankų džiovintuvas, gavęs „Quiet Mark“ sertifikatą – šį ženklą šiam ir vėlesniems modeliams suteikė Triukšmo mažinimo draugija, vertinanti decibelų lygį bei garso kokybę ir poveikį visuomenės sveikatai. Rankų džiovintuve „Dyson Airblade V“, kaip ir ankstesniame modelyje „Dyson Airblade dB“, įrengti antibakteriniai priedai, stabdantys bakterijų dauginimosi procesą.

Pirmasis „Dyson“ kūrinys, pradėjęs rankų džiovinimo technologijų erą, tačiau vis dar neprarandantis populiarumo, – „Dyson Airblade dB“, kartu su „Dyson Airblade Tap“ sertifikuotas kaip tinkamas naudoti maisto pramonėje (sertifikuota „HACCP International“). Pagal rankų kontūrus išformuotos oro išpūtimo angos efektyviai paskirsto oro srautus ir išdžiovina rankas per 10 sekundžių. „NSF International“ ir RVASVT organizacijų pasauliniu mastu pripažintas kaip higieniškai saugus. Pagamintas iš kieto, patvaraus ir ilgaamžio ABS polikarbonato, atlaikančio aukštą slėgį, tinka ypač didelio srauto žmonių naudojamose higienos patalpose. Džiovina iš karto išorinę ir vidinę plaštakos pusę, todėl užtikrina greičiausią efektą.

Dėmesys planetai

Anot kompanijos įkūrėjo James Dyson, „Dyson“ misija paprasta: spręsti tas problemas, kurias kiti ignoruoja. Rankų džiovinimo prietaisų rinka generuoja aibę problemų mūsų planetai. Kurdami inovatyvias technologijas, „Dyson“ susitelkė ne tik į žmogaus sveikatą ir didelių viešųjų erdvių efektyvų, greitą ir žmogiškų išteklių beveik nereikalaujantį higienos srities administravimą: ne mažiau svarbi dalis buvo minimali įtaka planetai ir gamtos tausojimas. Mažinti resursų naudojimą, šiukšlių kiekį, CO2 išmetimą, slopinti triukšmą, taupyti energiją ir švarinti visų mūsų aplinką – nuo to prasideda tikroji „Dyson Airblade™“ technologijų vertė.

Individualus požiūris

Inovatyvios produktų technologijos

Unikali žinių ir patyrimo erdvė

Autorizuotas partneris

Svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.

Tik šį mėnesį NEMOKAMAS PRISTATYMAS perkant už 49€ ir daugiau!